MRTVÉ MOŘE

VÝROBKY Z MRTVÉHO MOŘE

Mrtvé moře má nejvíc slanou vodu na světě, ale složení minerálů je jiný než v typické mořské vodě. V mořích a oceanech je až 97% soli, kterou je Chlorid sodný (NaCl, kuchyňská sůl), ale v Mrtvém moře je ho jen 8%. Voda Mrtvého moře je bohatá na chlorid hořečnatý (asi 53%), chlorid draselný (asi 37%), zbytek je chlorid sodný, chlorid vápenatý a různé stopové prvky. Kromě toho jsou zde i jodidy, bromidy, chloridy, sírany a uhličitany. Z Mrtvého moře se těží bahno. Je to černá, měkká hmota o specifické vůni síry. Minerální bahno z Mrtvého moře obsahuje velké množství minerálů a solí.

Léčivé účinky soli se staly předmětem výzkumu mnoha studií, hlavně v Izraelu. Pacienti se koupali v teplé, slané vodě. Vysoký atmosférický tlak, stabilní slunečné počasí a koupání působilo jako stimulant na tělo. Potvrzeno, že sůl pomáhá v lečbě: psoriázy, atopické dermatitidy, vitiligo, plísňové infekce, revmatoidní artritidy, bolesti svalů a neurózy a deprese.

Během koupání v slané vodě, pokožka absorbuje minerály. Po každodenným koupání v Mrtvém moři u pacientů byla zvýšená koncentrace hořčíku, draslíku, vápníku, zinku a selenu.Terapie u Mrtvého moři je velmi dobrá zejména pro pacieny se psoriázou nebo atopickou dermatitidou. Koupání v Mrtvém moři lze doporučit pacientům s psoriázou nebo revmatoidní artritidou, kterí mohou si dovolit na výlet do Izraele. Alterfnativou může být balneoterapie a fototerapie v sanatorium nebo SPA.

Avšak koupel se solí z Mrtého moře si můžeme připravit i doma. Koupání v teplé slané vodě s mořskou solí, která má hořčík, draslík a další minerály má pozitivní vliv nejen na stav pacientů s záněty kolubů a kožních nemocí. Mají pozitivní vliv na zdraví každého člověka.

Jsme zvykli na to, že v dobré dietě by měly být vítaminy, nemyslíme ale na to, že v naši dietě může být nedostatek mineralů. V typické dietě je nedostatek hořčíku, vápníku a mikroprvků (zinek, selen). Jejich zdrojem může být sůl s mikroprvky použivaná v kuchyni, ale také koupel ve slané vodě. Hořčík je jedním z důležitých minerálů. Aktivuje v buňkách asi 300 různých druhů enzymů. Při nedostatku hořičíku (časté u lidí, kteří pijí hodně kávy) se objevují svalové křeče, bolesti hlavy, deprese. Večerní koupel ve slané vodě uklidňuje, je ideální pro lidi, kteři jsou unavení a žijí ve stresu.

ZÁZRAK PŘIRODY

Mrtvé moře je neobvyklým jevem v přirodě. V jeho okolí nejsou velká města a průmyslová centra, díky tomu je toto místo čisté, nezkažené vlivem civilizace. Vzduch je zde až o 10% bohatší na kyslík a mikronutrienty. Už v období starověku bylo Mrtvé moře znamé jako „sanatorium“. Moderní lékařské studie potvrzují, že příznivé kombinace minerálů a solí z Mrtvého moře má léčivé účinky na různé nemoci.

VLASTNOSTI

Tělové ošetření a kúry s použitím vody z Mrtvého moře podporují léčbu alergie, lupénky, ekzému a jiných važných kožních problémů. Pomáhají také zlepšit metabolismus, regulují nervový sýstem, čistí pokožku, zvyšuje pružnost. Masky s minerálním bahnem z Mrtvého moře likvidují seboroická dermatitidu a lupy, pomáhají vyhladit vrásky a zpomalují proces stárnutí pokožky. Bahno Mrtvého moře má léčivé účinky na bolesti hlavy a migrénu. Aplikace bahna na klouby a páteř pomáhá při lečbě: artritidy, zánětu kostí a chrupavek, zánětu kostní dřeně, neuritidy, revmatismusu, stresu, únavy, nespavosti.

ANALÝZA SLOŽENÍ

Ve srovnání s Atlanským oceánem voda z Mrtvého moře obsahuje:

15 krát víc hořčíku
20 krát víc draslíku
42 krát víc vápníku
80 krát víc bromu, který má pozitivní vliv na naši nervovou soustavu
10 krát víc jódu, má blahodárný vliv na štítnou žlázu
 

JEDNOTLIVÉ VÝROBKY NAJDETE ZDE